O kita tema - kam trūksta kiaušinienės? Arba, kaip kažkada perskaičiau žurnaliuke "Flintas", pautienės [Ko tik neprisiskaitydavau jame; ir tik po kurio laiko sužinojau, kad jis neva berniukams skirtas] Aš jau kurį laiką žaviuosi avinžirniais. Iš jų tiek visko galima pagaminti - falafelių, humuso, į troškinius, salotas, sriubas dėti, daromas dar ir jų miso, o miltų galima dėt į duonas ir kitus kepinius - gi daug gero baltymo ir šiaip maistinių medžiagų. Mano išbandytas avinžirnių "tofu" manęs itin nesužavėjo, tačiau avinžirnių "kiaušinienė" visai patiko.
Šįkart užsirašinėjau, kiek ko dėjau, tad galiu pasidalinti, jei kas norėtų pamėgint:
200 g avinžirnių miltų (galbūt galima sumalti sausus avinžirnius, bet nebandžiau) - galima kiek mažiau, kad masė nebūtų labai tiršta - bet ir ne tokia skysta kaip kiaušinis
300 ml vandens
10 g (pora šaukštų) maistinių mielių dribsnių (jei patinka skonis)
2 šaukštai ar panašiai kokosų aliejaus (ar kitokio aliejaus kepimui *)
1 vidutinis svogūnas (naudojau raudoną)
1 maža paprika (naudojau geltoną)
2 pomidorai
150 g rėžiukų (??? ar tikrai rėžiukų - angliškai watercress)
Druskos, pipirų, patinkančių žolelių, ciberžolės
* Pasidomėkite aliejais - geriau nenaudoti rapsų, saulėgrąžų (rafinuotų-išvis niekada) ar net alyvuogių aliejaus kepimui (ir jokiu būdų kanapių ar linų sėmenų - kepimui; tinka tik šaltiems patiekalams apšlakstyti, į salotas ir pan)
Miltus sumaišiau su vandeniu, prieskoniais, maistinėmis mielėmis ir leidau pusvalandį pastovėti (bet nebūtinai). Kokosų aliejuje pakepinau svogūną, po kelių minučių įdėjau papriką, kiek vėliau - pomidorus. Sumaišiau pjaustytus rėžiukus su miltų-prieskonių mišiniu ir supyliau į keptuvę. Palikau kelioms minutėms pakepti, tada gabalais apverčiau - nežinau, kaip geriau paaiškinti. Turbūt panašiai kaip kiaušinienę kepant - maišant, kad neliktų žalios, neapkepusios dalies (iš viso apie dešimt-penkiolika minučių). Galima kept su kitokiomis daržovėmis arba grybais, arba minimalistiškai, vien avinžirnius, tik tuomet gali trūkt skonio. Reikia neprikepančios keptuvės, beje. Ir omletas turbūt išeitų, tik reikėtų kažkaip tešlą sutvirtinti. Bandžiau panašiu metodu daryti ir quiche įdarą, bet pirmas bandymas nebuvo labai vaisingas. Recepto idėjos turbūt labiausiai kilo iš čia ir čia. Patiekiau su šviežiais pomidorais, agurkais ir orkaitėje keptomis bulvėmis ir saldžiosiomis bulvėmis.
---
I wanted to write about the amazing water bears - little creatures that can withstand extreme conditions - heat, cold, drought, radiation... But how do they test it? They must expose these little animals to such conditions. And they're sending them to space.
Let's talk about something else. For instance,
Chickpea
200 g (or a bit less) chickpea flour
300 ml water
10 g nutritional yeast flakes
2 or so Tbs coconut oil for cooking
1 medium (red) onion
1 small sweet (yellow) pepper
2 tomatoes
150 g watercress
Salt, pepper, favourite herbs, turmeric
Mix chickpea flour, spices, water, nutritional yeast in a bowl and let it sit. Meanwhile, chop veggies and heat oil in a non-stick pan. First cook onions, after a few minutes add sweet pepper, and finally tomatoes. Mix chopped watercress with chickpea mass and pour into the pan. Let it cook a few minutes then flip (in pieces) or stir, probably like you would eggs. Ready in 10-15 min. I served mine with cucumbers, tomatoes [from my garden!] and roasted potatoes [fmg] and sweet potatoes. You could probably try making an omelette or a quiche using similar 'technology', mine didn't work that well yet. Recipe ideas from here and here.
---
Tai kuri ten krepšinio tauta?
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą